Regenerácia – základ dobrého zdravia

Potrebujete zregenerovať alebo ste unavení? Máte za sebou náročný fyzický výkon, alebo systematicky podstupujete športovú prípravu? Ste zaplavení stresom? Bolí vás hlava, kríže či koleno? Máte náročné obdobie v práci?

Vo všetkých týchto a mnohých iných prípadoch vám pomôže presne cielená masáž. Jej výhodou je, že ju môže absolvovať takmer každý a prináša okamžitú úľavu.

Cielená regenerácia pomáha zvyšovať výkonnosť nielen v športe, ale v každej oblasti života.

“ Udržiavať telo v dobrom zdraví je povinnosť. Inak nebudete schopní mať čistú a silnú myseľ.“

Budha

Liečebná masáž celotelová alebo segmentálna

OBJEDNAŤ SA
Či celotelová alebo segmentálna, ide o rovnaký druh masáže. Je to relaxačná uvoľňujúca masáž. Dokáže uľaviť od bolesti, dokáže rozmasírovať svalové spazmy, dokáže prekrviť pokožku a povrchové svalové vrstvy. Ak sa odovzdáte do rúk maséra, budete odchádzať s nesmierne príjemným pocitom.

Táto masáž je uvoľňujúca. Uľaví fyzicky a tým aj psychicky. Upravuje funkčné zmeny pohybového systému, podmienené stresom, navodí príjemný pocit a pozitívne psychické rozpoloženie.

Jediný rozdiel medzi týmito dvomi masážami je, že celotelová masáž pracuje s celým telom, kým segmentálna len s jeho časťou podľa vášho výberu. Tomu zodpovedá čas masáže – hodina alebo pol hodiny. Môžete si vybrať, ktorú časť tela chcete rozmasírovať.

Táto masáž funguje na princípe tlaku. To znamená, že sa nemôže aplikovať, ak máte povrchové poranenia kože, zápal, onkologické ochorenie, kardiostimulátor, kŕčové žily alebo vnútorné poranenia.

Manuálna lymfodrenáž

OBJEDNAŤ SA
je špeciálna hmatová technika, ktorá je zameraná na lymfatický systém kože a podkožia. Lymfatická masáž stimuluje tok lymfy v ľudskom tele jemným tlakom a dlhými, ľahkými hmatmi  smerom k lymfatickým uzlinám, ktoré sú uložené na krku, pod pažou a v slabinách.

Lymfa je telová tekutina, ktorá prúdi v lymfatických cievach a kapilárach lymfatického systému. Pretože sú lymfatické cievy oveľa užšie ako krvné cievy dochádza často k spomaleniu samotného pohybu v lymfatických cievach.

Lymfatický obeh – systém  má za úlohu odvádzať z tkanív nášho tela nahromadenú vodu. Vďaka správnemu fungovaniu lymfatického systému nedochádza k tvoreniu opuchov, únave či pocitu ťažkých nôh. Každá segment tohto systému má určitú úlohu, pri ktorej porušení, či porušení celého fungovania, dochádza k nežiaducim účinkom.

Lymfatické uzliny sú spojene s lymfatickými cievami a vykonávajú filtráciu toxínov a cudzorodých látok, uvoľňujú biele krvinky do krvného obehu a tým aktivujú imunitný systém.

Ako sa manuálna lymfodrenáž vykonáva?

Manuálna lymfodrenáž sa vykonáva malým tlakom na pokožku bez používania olejov, emulzií či iných prípravkov. Masírovaná osoba nesmie cítiť žiadnu bolesť.
Cieľom je zlepšiť prietok lymfy po celom tele,  ľahkým tlakom a používaním kruhovitých a špirálovitých hmatov.

Ako často má byť manuálna lymfodrenáž vykonávaná?

Periodicita vykonávania manuálnej lymfodrenáže je skutočne veľmi subjektívna, záleží najmä na zdravotnom probléme s ktorým sa spája lymfatická masáž.

Pokiaľ je lymfatická masáž navrhnutá ako procedúra z liečebného programu je na terapeutovi, koľko procedúr určí vzhľadom na daný program.

  • ako prevencia obranyschopnosti organizmu, detoxikácia organizmu – aspoň raz mesačne
  • ako prevencia celulitídy, ťažkých nôh, kŕčových žíl – aspoň 2x mesačne lymfodrenáž dolných končatín, zadku a brucha
  • ako prevencia proti migrénam 2x mesačne – ošetrenie hlavy a krku
  • ako odstránenie opuchov, liečba celulitídy (ťažké nohy a pod.) – min. 10 ošetrení v intervale 2 až 3 procedúry  týždenne, ďalej potom pokračovať 2x mesačne

Liečebná masáž reflexná – chodidiel

OBJEDNAŤ SA
vychádza z poznatkov tradičnej čínskej medicíny. Jej základnou premisou je, že každej oblasti na našich chodidlách prislúcha orgán nášho tela. Týmto plôškam na našich chodidlách sa hovorí reflexné body. Samotná reflexná masáž môže mať niekoľko obdôb.

Môže ísť o takzvanú reflexnú diagnostiku, pri ktorej tlakom na jednotlivé reflexné body terapeut zisťuje, v ktorých orgánoch nášho tela sa vyskytuje nejaký problém.

Nastupuje reflexná terapia, ktorá uvoľňovaním a tlakom na reflexné body uvoľňuje chodidlá a v afinite aj naše vnútorné orgány, ktorým zodpovedajú reflexné body na chodidlách.

Tretím variantom je celková masáž chodidiel, pri ktorých sa masírujú a uvoľňujú všetky reflexné body a celkovo tak prispieva k pozitívnemu stavu nášho tela a všetkých jeho orgánov.